Mäklare Jennie  Bruneheim

Jennie Bruneheim

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljning på Hemnet
Gärdes backe 3D, null, Danderyds kommun
Gärdes backe 3D, null, Danderyds kommun, bild 2
Gärdes backe 3D, null, Danderyds kommun, bild 3

Gärdes backe 3D

Lägenhet
Danderyds kommun
Magnusson Mäkleri AB
4 995 000 kr
76 m²
3 rum
vån 5/6
5 431 kr/mån
65 724 kr/m²

Med ett högt läge & fri utsikt ligger denna nyproducerade och väldisponerade lägenhet med stor balkong och garage i huset! Generöst sällskapsrum med ljust parkettgolv och stora fönsterpartier vilket ger ett fint ljus och rymd till det fina rummet. Stilrent kök med matplats och utgång till den härliga balkongen. Gott om förvaring och bra arbetsytor. I anslutning till köket finns en praktisk tvättstuga. Vidare finns två bra sovrum med stora fönster och plats för förvaring. Garage med hiss direkt upp till våningsplanet. Genomgående ljusa, fina materialval och en röd tråd genom hela lägenheten som skapar lugn och harmoni. Läget ger det bästa av två världar; ett trevligt bostadskvarter med direkt närhet till lugna, gröna områden längs vattnet och en kvart med tunnelbanan eller cykel till Stockholm City. Ett unikt tillfälle att köpa ett bekvämt och underhållsfritt boende med det där lilla extra. Flexibelt tillträde, snabbt tillträde möjligt!

  • Premium
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss
Auravägen 9B, Djursholm, Danderyds kommun
Auravägen 9B, Djursholm, Danderyds kommun, bild 2
Auravägen 9B, Djursholm, Danderyds kommun, bild 3

Auravägen 9B

Lägenhet
Djursholm, Danderyds kommun
Magnusson Mäkleri AB
14 950 000 kr
145 m²
5 rum
vån 1/1
8 241 kr/mån
103 103 kr/m²

I den sagolika Villa Solbacka, ritad 1893 av dåtidens mest framstående arkitekt Fredrik Lilljekvist, på en mycket sjönära och eftertraktad adress ligger denna vackra våning som flödar av ljus och rymd! Högt och fritt läge med vidsträckt utsikt ned mot Sveaviken. Den lummiga tomten har fina gräsytor och gott om plats för lek och umgänge. Generös sällskapsrum med högt i tak och stort fönster med grönskande utsikt. Rymligt, välplanerat kök med matplats för många. I anslutning till kök och hall finns en rymlig altan under tak. Vidare finns ett rofyllt sovrum. En vacker trappa i trä leder upp till våningens övre plan. Här finns ett bra allrum, två sovrum samt ett stort badrum. Genomgående vackra fönster, fina golv och högt i tak. En underbar våning på ett högt, sjönära läge med närhet till allt som Djursholm har att erbjuda!

  • Premium
  • Balkong
  • Uteplats
Danarövägen 30A, Danderyd, Danderyds kommun
Danarövägen 30A, Danderyd, Danderyds kommun, bild 2
Danarövägen 30A, Danderyd, Danderyds kommun, bild 3

Danarövägen 30A

Villa
Danderyd, Danderyds kommun
Magnusson Mäkleri AB
17 450 000 kr
210 m²
931 m² tomt

Willa Nordic - Danarö Ett unikt hus som är baserat på den befintliga ägarens ideér, arkitektritat och placerat efter omgivningarna och tomtens förutsättningar för att tillvarata solen från morgon till kväll. Även trädgården med ett flertal uteplatser är planerad och anlagd efter samma principer. Inspirationen till huset interiört är hämtad från funktionalismen där varje yta har ett syfte vilket gör att huset upplevs som mycket större. Exteriört är inspirationen hämtad från den tidigare delen av 1900-talet samt från klassiska villor i Italien och Provence. Huset ligger relativt högt i Nora. Tomten rymmer ett flertal uteplatser där man enkelt finner både skugga och sol från morgon till kväll. Vid sidan av huset finns en plan yta för barn och vuxna som tillåter spel med såväl boll, boule och kubb. Huset rymmer 7 rum & kök, varav 5 sovrum samt 3 badrum. Kök och vardagsrum i delvis öppen planIösning, i matdelen mellan kök och vardagsrum har det dukats långbord för +20 personer där släkt och vänner kan samlas runt alla högtider. På entréplanet ryms i ena änden av huset ett sovrum alternativt gästrum med intilliggande badrum. Därutöver finns en rymlig tvättstuga med egen entré. Ytterligare ett sovrum alternativt kontor finns på entréplanet. Ovanför trappen möts man av ett generöst och ljust allrum som binder ihop huset med en härlig utsikt och utgång till en centralt belägen balkong för härliga stunder i den tidiga vårsolen. I den ena sidan av ovanvåningen ryms två sovrum med ett intilliggande badrum. I den andra delen ryms en Master Suite med privat balkong för vackra solnedgångar sommartid. Här finns även en luftig walk in closet på vägen in till det generösa badrummet där det finns både en separat dusch och ett stort badkar. Ett fantastiskt boende som definitivt bör upplevas på plats!

  • Premium
Skandiavägen 35, Djursholm, Danderyds kommun

Skandiavägen 35

Lägenhet
Djursholm, Danderyds kommun
Magnusson Mäkleri AB
9 995 000 kr
100,3 m²
4 rum
6 632 kr/mån
99 651 kr/m²

Invid framnäsviken ligger denna välplanerade lägenhet med två uteplatser. Rymlig hall med gott om plats för förvaring och avhängning. Generöst sällskapsrum med stora fönsterpartier och utgång till en härlig uteplats. Vidare finns ett vitt rymligt kök med matplats för många och utgång till ytterligare en altan. Tre bra sovrum/arbetsrum med plats för förvaring. Två badrum. Till lägenheten finns ett stort förråd på cirka 15 kvm. En mycket trivsam lägenhet med villa känsla på ett underbart läge med närhet till hav, vacker natur och allt som Djursholms torg har att erbjuda!

  • Uteplats

Visar alla 4